top of page

Mērija Makartija

LVSA_merija.jpg

Mērija Makartija ir Suzuki metodes eksperte. 1989. gadā, saņemot Eiropas Suzuki Asociācijas skolotāja diplomu, viņai tika piešķirta stipendija studijām Matsumoto, Japānā, kur viņa studējusi pie Šiniči Suzuki un Haruko Kataokas (Šiniči Suzuki līdzgaitniece, Suzuki metodes klavierspēlē iedibinātāja). Mērija to nosauc par vissvarīgāko pieredzi savā mūžā.

 

Suzuki filozofija un izglītības sistēma, kvalitatīvi mainot mūzikas izglītību, ir pavērusi mūzikas apguvi ikvienam. Mērija Makartija ar savu iekļaujošo spēku un personīgo siltumu ir ideāla šī mācību veida aizstāve. Viņa ir Suzuki klavierspēles metodes pioniere un aizsācēja Skotijā, joprojām turpinot  savu Suzuki klavieru skolotājas praksi Edinburgā. Kopš 1996. gada viņa ir pasniedzēja Skotijas Karaliskajā konservatorijā, Glāzgovā, un ESA Suzuki klavieru skolotāju mācību kursu vadītāja Īrijā, Skotijā, Latvijā un Spānijā.

 

Mērija, kā mūziķe izpildītāja, allaž balstās uz īru tradicionālās mūzikas mantojumu, ir īsta mūzikas pētniece, kas iesaistoties dažādos starptautiskos projektos, uzstājusies visā pasaulē - Šrilankā, Norvēģijā, Spānijā, Karību jūras reģionā, ASV, Peru un Brazīlijā, kā arī Lielbritānijā un Īrijā. Viņa regulāri uzstājas (klavieres un akordeons) kopā ar saksofonistu Ričardu Inghamu un ir izdevusi sešus kompaktdiskus.

Mērijas atbalsts un ieguldījums Suzuki pieejas attīstībā Latvijā ir nenovērtējums. Kopš pašiem pirmsākumiem līdz šodienai, viņa ar visu sirdi ir klātesoša jaunu dzīves vērtību izaugsmei mūsu valstī, cilvēkos un Suzuki sabiedrībā.

bottom of page