top of page

Kā notiek nodarbības

Kad būsiet nodomājuši uzsākt Suzuki nodarbības un izvēlējušies savu skolotāju, viņš aicinās vecākus uz pirmo sarunu. Suzuki mācības sākas ar vecāku izglītību, katrs skolotājs to īsteno mazliet atšķirīgi, tāpēc pirmajā sarunā jūs to visu pārrunāsiet.

Uzsākot nodarbības, skolotājs aicinās jūs kopā ar bērnu vērot citu bērnu nodarbības. Kāds no šiem bērniem būs sācis mācīties nesen, kāds jau attīstījis savas prasmes, un jūs varēsiet pamanīt, kādas spējas mācībās iemantos jūsu bērns.

Skolotājs lūgs jums sākt klausīties mūzikas ierakstus tam repertuāram, ko bērns spēlēs. Klausīšanās būtu jāsāk vēl pirms jūs ar bērnu sākat apmeklēt nodarbības. Tādējādi mūzika, kuru bērns spēlēs, jums būs jau pazīstama. Skolotājs mudinās jūs ļoti daudz klausīties klasisko mūziku, tā jūs iepazīsiet lieliskus mūzikas piemērus. Būs mūzika, kas jums patiks vairāk vai mazāk – tas ir dabiski. Savu iecienītāko klasiskās mūzikas komponistu vai izpildītāju izvēlni jūs varēsiet veidot paši.

KKK_SUZUKI_20190810_115715.JPG
KKK_8782.jpg

Uz nodarbībām bērni nāk kopā ar vecākiem. Skolotājs lūgs vecāku atzīmēt norādījumus, un palīdzēt bērnam vingrināties mājās. Bērnam pieaugot, varbūt 11 vai 12 gadu vecumā, viņš pamazām sāks mācīties vingrināties patstāvīgi. Taču sākuma gados vecāka palīdzība un atbalsts ir izšķiroši. Skolotājs dos skaidru vingrināšanās uzdevumu nedēļai. 

Uz nodarbībām skolotājs lūgs jūs ierasties agrāk, lai vērotu iepriekšējā bērna nodarbību. Tāpat arī jūsu nodarbībā būs kāda cita ģimene, kas vēros jūsu bērnu. Tādējādi bērni varēs satikties, mācīties viens no otra, kā arī dalīties ar to, ko apguvuši.

Tāpat bērni satiksies un varēs spēlēt kopā grupu nodarbībās. Tās parasti notiek reizi nedēļā. Grupu nodarbības formāts dažādiem skolotājiem un dažādu instrumentu spēlē var atšķirties, taču tajās visās bērni spēlēs kopā, apgūs jaunu tehniku un iegūs muzicēšanas pieredzi, kas papildinās apgūto individuālajās nodarbībās. 

Mācību gada laikā būs koncerti, meistarklases, „ieskandināšanas” un citi pasākumi. Piedalieties, cik vien spējat un cik vien vēlaties. Šie pasākumi iedvesmo un motivē gan bērnus, gan vecākus. Un atcerieties, bērni ne tikai mācās spēlēt mūzikas instrumentu, viņi grib atrast draugus un draudzēties.

IMG-20210104-WA0001.jpg
bottom of page