top of page

 

 

 

 

 

 

 

Skanīgas dienas Engurē

   Jau ceturto reizi Engurē norisinājās Latvijas Suzuki asociācijas meistarklases.

  Viens no  Suzuki metodes stūrakmeņiem ir vecāku līdzdalība mācību un vingrināšanās  procesā, tādēļ šajās meistarklasēs piedalījās ģimenes  kopā bērniem.

   Meistarklasēs piedalījās 73 jaunie mūziķi -  37 pianisti, 19 čellisti un 17 vijolnieki.

  Parasti meistarklases ir bijušas atvērtas arī dalībniekiem no ārzemēm, dodot iespēju piedalīties Beļģijas, Spānijas, Islandes, Vācijas un citu valstu Suzuki metodes audzēkņiem, taču šoreiz tās bija veltītas Latvijas ģimenēm – Suzuki kopienas stiprināšanai Latvijā.

  Meistarklase tika rūpīgi plānota, lai veiksmīgi noritētu muzikālā rīta rosme jeb tonalizācija (Š.Suzuki iedibināts jēdziens kopspēlei un skaistas skaņas meklējumiem), individuālās un grupu nodarbības, stīgu orķestris, mūzikas izpratnes un improvizācijas nodarbības, kamermūzikas projekts tīņiem “15+” u.c.

  Kopā ar Engures Mūzikas un mākslas skolu tika īstenota profesionālās pilnveides programma Latvijas Mūzikas skolu skolotājiem, kas ļāva interesentiem vērot nodarbības, kā arī noklausīties lekcijas, kuras lasīja pieredzējušie skolotāji – Kristīne Rāviņa un Tamāra Gžibovska, kā arī viesskolotājas – Oksana Tunevič un Sabina Kalibataite no Lietuvas.

  Meistarklašu laikā kopā ar Engures Mūzikas un mākslas skolas skolotāju Agitu Pumpuri tika radīts jūrai veltīts gobelēns, kur katrs varēja ieaust savu krāsu.

  Katra vakara noslēgumā bija pasākums – rotaļas un danči ar folkloras kopu “Dimzēns”, skolotāju koncerts, brīvā skatuve, kino vakars bērniem un sarunu loks pieaugušajiem.

 

  Piektdien bija četru koncertu “maratons”, kur katrs nometnes dalībnieks uzstājās ar meistarklašu laikā “nospodrināto” solo priekšnesumu. Klausoties mazuļu pirmās skaņas un jauniešu pārliecinošo muzicēšanu, varēja redzēt, kā mūzika dzīvo bērnos un cik tāls ceļš ir noiets.

 

  Visu vainagoja sestdienas noslēguma koncerts, kas iesākas  ar īpašu veltījumu – lietuviešu skolotāja Valdas Povilaiša uzrunu ukraiņu valodā un Ukrainas himnas atskaņojumu. Grupu priekšnesumos muzicēja visi bērni un arī spēlējošie vecāki.

  Visu dalībnieku sirdis pildīja prieks par mūziku un iespēju būt kopā zem mierīgām debesīm.

  Esam ļoti pateicīgi viesmīlīgajiem Engures cilvēkiem –Mūzikas un mākslas skolas direktorei Inai Inetai Gailānei un skolas brīnišķīgajām dežurantēm, internāta vadītājai Dzidrai Lūcei, Engures vidusskolas ēdnīcas darbiniecēm un skolas saimniekam Atim par pacietību un atsaucību!

  Vēl viena notikumiem un piedzīvojumiem pilna lappuse šajā vasarā ierakstīta mūsu sirdīs, lai dotu siltumu un spēku, ieejot rudenī.

 

Sallija Bankevica,

Latvijas Suzuki asociācijas prezidente.

Skatīties Noslēguma koncerta video

Skatīties Skolotāju koncerta video

Brīvā skatuve

IMG_0374_v1.jpg
bottom of page