Mēs visi zinām, ka klausīšanās ir pirmais mūzicēšanas solis, priekšnoteikums un vingrināšanās vieglākā daļa. Taču, tā kā esam tikai cilvēki, iedvesmai un atgādinājumam var noderēt daži padomi par to, kur, kad un kā klausīties Suzuki repertuāra ierakstus.
Spēlējoties – kamēr bērni zīmē, būvē lego vai spēlējas ar lellēm, skan mūzika.
Mājasdarbu laikā – kad vasara beidzas, bērni kļūst vecāki un spēļu laiku sāk pārņemt skolas darbi, šajā laikā turpinās Suzuki ierakstu klausīšanās.
Braucot auto – mūsdienās arī auto salons mēdz būt aprīkots ar skaņu sistēmu. Tā ir izdevība no rīta ceļā uz skolu un pēcpusdienā ceļā no skolas atskaņot ierakstu.
Radio vietā – radio un disku atskaņotājs vienā ierīcē ir lielisks izgudrojums. Nereti darbojoties virtuvē, fonā skan radio. Jau trešo reizi nāk ziņas? Arī tā ir lieliska iespēja – palaižam disku.
Suzuki vecāku labākais draugs. Ģimenes maltīšu laikā – tā vietā, lai vakariņās klausītos par kārtējām pasaules nedienām, varam dot sev atpūtas brīdi, izvēloties mūžīgas vērtības – mūziku.
Uz priekšdienām – saprotams, ka katru dienu klausīties to pašu grāmatas disku var kļūt apnicīgi. Tāpēc ir lietderīgi izbāzt degunu no savas Suzuki grāmatas un uzzināt, kā skan pārējais Suzuki repertuārs. Sevišķi zinātkārie var salīdzināt dažādu instrumentu Suzuki pirmās grāmatas ierakstus un arī katra instrumenta Suzuki grāmatu skaitu.
Interpretāciju meklējumos – virzoties uz priekšu, Suzuki grāmatu repertuārs kļūst sarežģītāks, un līdz ar to interpretācijas iespējas kļūst arvien plašākas. Noklausoties vairāku mūziķu viena skaņdarba interpretācijas, atklājas pārsteidzoša izpildījumu dažādība. Turklāt liela daļa Suzuki grāmatās iekļauto skaņdarbu ir citu darbu fragmenti, par kuriem var gūt pilnīgāku priekšstatu, noklausoties skaņdarbu komponista iecerētajā kontekstā.
Cerams, ka kādi no šiem ieteikumiem noderēs regulāras klausīšanās ieviešanai, uzturēšanai, bagātināšanai un dažādošanai.
Comments