top of page
  • Writer's pictureLvSA

Eiropas Suzuki skolotāju konvents Ārhusā, Dānijā.

Skolotāju konvents ir Eiropas Suzuki asociācijas (ESA) rīkots pasākums, kas reizi 2 gados dod iespēju satikties Eiropas un Āfrikas Suzuki skolotājiem. Šogad uz to bija pulcējušies 144 dalībnieki: 81 vijoles, 26 klavieru, 13 flautas, 10 čella, 9 alta un 5 ģitāras skolotāji. Šoreiz Latviju konventā pārstāvēja Tamāra Gžibovska, Kristīne Rāviņa, Natālija Grigoroviča-Skarbinika un Sallija Bankevica.Dalībnieki piedalījās lekcijās un darbojās arī katrs savās instrumentu sekcijās. Bija daudz iedvesmojošu, izglītojošu, skaidrojošu un informējošu uzstāšanos ar smiekliem, aizkustinājuma asarām, un apbrīnu. Īpaši sirsnīgas bija pirmo Suzuki skolotāju – Helenas Bruneres (Helen Bruner) un Kristofa Bosua (Christophe Bossuat) – atmiņas par satikšanos ar dr. Šiniči Suzuki.


Iedvesmojošs bija Kuna Rena (Koen Rens) vēstījums par augstākajām vibrācijām, ko rada mūzika, un Daniela Fajardo (Daniel Fajardo) personīgajā pieredzē balstītais stāsts par spēlēšanu pēc dzirdes. Jaunākās paaudzes Suzuki skolotāji no Lielbritānijas prezentācijās aizraujoši stāstija par soctīklu un tiešsaistes rīku izmantošanu un informēja par Suzuki metodes attīstību Āfrikā. Lepojamies ar Lietuvas kaimiņu kolēģu uzstāšanos, prezentējot Suzuki proģimnāzijas tapšanas stāstu Kauņā. Bija vēl daudz citu aizraujošu uzstāšnos.


Noteikti atmiņā paliks sarunas starp lekcijām kafejnīcā un atpūtas zonā uz Mūzikas akadēmijas jumta, kad varēja pieiet klāt ikvienam un pateikties, pajautāt vai parunāties.


Bet, ja nu visa bija par daudz, tad varēja doties ielās un izpētīt Ārhusas skaisto vecpilsētu un modernās mākslas muzeju vai apbrīnot nepieslēgto divriteņu desmitus, un, iespējams, satikt kādu kolēģi kopīgai pastaigai.


Paldies rīkotājam Janam Matiasenam (Jan Matthiesen), kas ar smaidu un humoru vadīja un radīja pasākumu. Konferences dalībnieki tika palutināti ar izsmalcinātām vakariņām, demonstrējot dāņu virtuves izcilību. Gribas ieteikt katram Suzuki skolotājam – noteikti piedalieties, tas ir tā vērts!


Sallija Bankevica, Suzuki čella skolotāja

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page