top of page

Beata Zariņa-Blaščinska

Esmu dzimusi Rīgā, mācījusies J.Mediņa mūzikas vidusskolā, studējusi J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Valda Zariņa vijoles klasē, ieguvusi bakalaura grādu vijoļspēles specialitātē un profesionālo maģistra grādu mūzikā.

Esmu strādājusi Liepājas Simfoniskajā orķestrī par mūziķi, vēlāk par orķestra koncertmeistara vietnieci, līdz šim brīdim strādāju E.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā par vijoļspēles skolotāju un ilustratori kameransambļa un koncertmeistaru klasē, kā arī vadu EMMVS stīgu instrumentu ansambli. No 2012. gada organizēju un vadu Liepājas reģiona apvienoto stīgu instrumentu orķestri ikgadējā festivāla „Mēs esam un būsim...” ietvaros.

Paralēli darbam regulāri koncertēju Liepājas pilsētas un rajona koncertzālēs un baznīcās kopā ar vairākiem pianistiem un ērģelniekiem, kā arī dažādu sastāvu kameransambļos. 1999.gadā esmu dibinājusi Liepājas Trio kopā ar čellisti Ditu Baronu un pianisti Linu Andrējevu. Kameransamblis koncertē regulāri gan veidojot savas koncertprogrammas, gan piedaloties dažādos kopprojektos. Šajā sastāvā koncerti sniegti gan Kurzemes reģionā, gan citur Latvijā. Liepājas Trio repertuārs ir ļoti plašs – baroka, klasicisma, romantisma un mūsdienu komponistu izvērstas formas skaņdarbi un miniatūras klavieru trio sastāvam, kā arī dažādas transkripcijas un aranžējumi.

Ar Š.Suzuki vijoļspēles metodiku pirmo reizi iepazinos 2001.gadā, 2005.gadā JVLMA izstrādāju diplomreferātu par tēmu „Šiniči Suzuki un viņa metode vijoļspēles apmacībā”. 2015. gadā nokārtoju ESA 1. līmeņa skolotāja eksāmenu.

 

vijoļspēle

+371 29479309

bea-bea9@inbox.lv

Individuālas Suzuki prakses

BEATA.jpg
bottom of page